Zalety nowoczesnych nawierzchnioizolacji poszycia

Przed nadejściem jesieni nie należy zapominać o konserwacji poszycia. Nieodpowiednio utrzymany dach może okazać się źródłem poważnych problemów w okresie jesiennym – przepuszcza wodę oraz przynosi znaczne straty termiczne. Na szczęście uszczelnienie dachu przed jesienią nie przysporzy dziś nikomu żadnych problemów – u dystrybutorów dostępne są wszak nowoczesne nawierzchnioizolacje, które sprawdzą się także w najcięższych sytuacjach. Jakie to produkty? Jak znaleźć nawierzchnioizolacje dopasowane do konkretnych potrzeb? Przygotowaliśmy kilka wskazówek.

Jak załatać dziury nawierzchnioizolacją?

Czasem wymiana dachu nie będzie niezbędna – wystarczy jedynie uzupełnienie dziur, które pojawiły się wskutek wpływu zjawisk atmosferycznych. Warto wówczas wybrać nawierzchnioizolacje plastikowe, które świetnie nadają się do łatania różnego typu dziur czy pęknięć. Podobne środki zdadzą egzamin także przy uszczelnianiu mocowań przy świetlikach lub kominach. Ich plusem będzie zwłaszcza łatwość aplikacji i solidność – doskonale znoszą wilgoć i chłody.

Które nawierzchnioizolacje zastosować do generalnego przebudowania poszycia?

W przypadku, kiedy jedynym rozwiązaniem okaże się położenie nowego poszycia, warto wybrać specjalne preparaty bitumiczne. Wiele z nich nie potrzebuje aplikacji na ciepło, a to znacznie upraszcza nam zadanie. Znajdziemy wśród nich nawierzchnioizolację odporne na deszcz oraz światło UV – dzięki temu chronią dom przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi i zapewniają jego lokatorom stuprocentowe bezpieczeństwo.