Zalety ekologicznych domów drewnianych

Poszukujesz domów z drewna Kraków? Wejdź na domygoralskie.com

Jeszcze kilkanaście lat temu największą popularnością wśród naszych rodaków cieszyły się domy murowane. Wznoszono na obszarze Polski domy z pustaków kształtem, które wyglądem przywodziły na myśl proste pudełka. Obecnie wiemy już, że nie są to zbyt dobre rozwiązania. Z tego powodu naprawdę chętnie decydujemy się na domy z drewna w klasycznym stylu. Wzorowane na tradycyjnym góralskim budownictwie mają naprawdę mnóstwo zalet.

Ekologiczne domy drewniane: dlaczego są przyjazne dla środowiska?

Domy z drewna od od dłuższego czasu uważane są za ekologiczne. Z jakiego powodu? Przede wszystkim drewno jest surowcem odnawialnym. Dużo gatunków drzew rośnie wprawdzie naprawdę wolno, ale nie brak plantacji, na których sadzone są właśnie z myślą o późniejszym zastosowaniu w budownictwie. Do tego drewno jest stuprocentowo biodegradowalne. Oznacza to, że nie pozostają po nim żadne toksyczne odpady, które mogłyby wpływać negatywnie na środowisko naturalne. W domach wybudowanych z drewna nie stosuje się surowców syntetycznych. Z uwagi na świetne właściwości izolacyjne nie trzeba sięgać po styropian, aby taki budynek ocieplić. Nie jest wykorzystywana również papa. W konsekwencji domy drewniane w najmniejszym stopniu nie przyczyniają się do obniżenia kondycji środowiska naturalnego.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze posiadają plusy?

Domy tego typu świetnie wtapiają się w naturalne otoczenie. Pięknie prezentują w sąsiedztwie wysokich i niskich gór bądź wiejskiego krajobrazu. Panujący w nich mikroklimat zapewnia najlepsze samopoczucie tym, którzy zdecydowali się postawić na taki dom. W domach drewnianych panuje odpowiednia wilgotność powietrza. Jest ono również świetnie natlenione. Domy wykonane z drewna rewelacyjnie nadają się dla chorych na astmę, osób cierpiących na alergię oraz osób borykających się z innymi chorobami układu oddechowego. Są trwałe i niezwykle piękne. Z całą pewnością zasługują na to, aby podjąć decyzję o ich budowie.

Nasza lokalizacja:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]