Zabezpiecz dom przed wilgocią – izolację przeciwwodne

Wilgoć jest znacznym zagrożeniem dla naszego domu. Z tego względu tak ważne jest zrobienie izolacji przeciwwodnej, bo ta ochroni go przed niekorzystnym wpływem wody znajdującej się w ziemi. W wielu sytuacjach odpowiednie są izolacje lekkie, ale kiedy budynek wzniesiony będzie na terenie bez ujścia wody opadowej, potrzebne okaże się zrobienie izolacji przeciwwodnej. Jej wykonanie zaleca się także, jeżeli obiekt zlokalizowany jest na obszarze poniżej poziomu wody. Ważne jest, by woda nie niszczyła budynku wskutek napierania na jego ściany. Jakie więc rodzaje izolacji przeciwwodnych wyróżniamy? I wreszcie – której ekipie zlecić wykonanie izolacji przeciwwodnej?

Jakie izolacje przeciwwodne okażą się odpowiednie?

Rozpoznajemy trzy typy izolacji przeciwwodnych. Jeden typ to izolacje przeciwwilgociowe, które wykonywane są, jeśli nie ma dużego zagrożenia wynikającego z obecności wilgoci. Kiedy zaś wilgoć jest dużym kłopotem, należy zrobić jeden z 2 innych rodzajów izolacji. Średnie wykonuje się przede wszystkim na terenach z podłożem zwartym, w którym nierzadko zbiera się woda. Izolacje ciężkie są zaś stosowane na obszarach, na których stwierdza się wysokie ryzyko wystąpienia powodzi – takie izolacje muszą cechować się wysoką odpornością oraz ochronić dom nawet przed silnie napierającą wodą.

Kto zrobi izolacje przeciwwodne

Jak nietrudno się domyślić, jakość izolacji przeciwwodnych rzutuje na bezpieczeństwo ludzi przebywających w domu. Dlatego powinniśmy przemyśleć decyzję co do ekipy, która je przygotuje. O czym więc nie możemy zapomnieć wybierając firmę, która wykona izolacje przeciwwodne? Najistotniejsze z pewnością będą kwalifikacje jej specjalistów – dobrze zatem dowiedzieć się, ile lat działa ona w branży hydroizolacji i jak opisują ukończone przez nią realizacje wcześniejsi kontrahenci.