Wznoszenie budynków murowanych – szalunki

Kup szalunki Kraków

Deskowanie, czyli innymi słowy szalunki, to tymczasowe konstrukcje umożliwiające stawianie murów budynków. Z reguły stosuje się je w przypadku wylewania murów z betonu – wtedy są one potrzebne do tego, by nadać im właściwy kształt i nie dopuścić do rozlewania się mieszanki. Poza tym szalunki wykorzystuje się także podczas stawiania obiektów murowanych, gdzie ich zastosowanie umożliwia przygotowanie przelotów na bramy, okna oraz drzwi. W tym artykule wyjaśniamy, z czego wykonane są obecnie szalunki i w jaki sposób mogą nabyć je inwestorzy.

Typy szalunków

Klasycznym typem szalunków jest konstrukcja utworzona z grubych sklejek scalonych ze sobą za pomocą gwoździ albo drewnianych desek, którą można wykorzystać powtórnie po rozmontowaniu. Demontaż takich szalunków jest jednak kłopotliwy – większa część inwestorów oraz wykonawców stawia więc użycie szalunków wielokrotnego wykorzystania – systemów służących do szybkiego i łatwego rozkładania oraz składania. Tego rodzaju szalunki wytwarza się z drewna, metalu lub sklejki, a także łączyć w sobie 2 albo 3 surowce. Zwykle jednak korzysta się ze sklejki – głównie z takich rodzajów drewna jak brzoza czyi topola, a strukturę łączą narożniki, belki, głowice ze aluminiowe bądź stalowe i łączniki.

Wynajęcie szalunków – nie ma potrzeby ich nabywać?

Przedsiębiorstwa cyklicznie parające się pracami budowlanymi posiadają własne szalunki. Inaczej jest jednak w przypadku ekip, które zazwyczaj oferują odmienne usługi oraz inwestorów, którzy planują zamierzających wznieść pojedynczy obiekt. Kupno wszelkich modułów niezbędnych do wykonania szalunku nie byłoby odpowiedzialne finansowo . Znacznie ekonomiczniejszym wyjściem będzie wynajęcie szalunków.

Nasza lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]