Wydajny system nawierzchni kortów tenisowych

Twarde korty tenisowe to jeden z najczęściej spotykanych obiektów tego rodzaju. To na nich odbywają się takie turnieje jak US Open. Nawierzchnia ta jest również ceniona przez zwykłych amatorów tenisa, co jest efektem w szczególności dużej szybkości wybicia piłeczki i niewysokiego odskoku. Podłoże podobnych kortów zwykle robione jest z akrylu – zapewnia więc wysoką wytrzymałość na ścieranie i świetne warunki do gry. Jednym z najczęściej spotykanych systemów podłoża do twardych kortów jest Tennislife, który posiada rekomendację Światowej Organizacji Tenisa. Dlaczego warto się na niego zdecydować?

Korty Tennislife

Jak przed chwilą nadmieniliśmy, Tennislife to system nawierzchni dla kortów, którego podstawą jest akryl. Poza tym wykorzystywane są też odpowiednie barwniki, które gwarantują dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne. Aby jednak Tennislife był skuteczny, musi być odpowiednio położony – należy oczyścić spodnie warstwy oraz poprawnie zaaplikować żywice. Określone kwalifikacje są też niezbędne do konserwowania w ten sposób wylanej powierzchni – z tego względu trafionym pomysłem będzie powierzenie tego doświadczonej firmie.

W jakich miejscach oprócz kortów używa się Tennislife?

Warto przy tym wspomnieć, że korty to nie jedyne miejsce, gdzie możemy zaobserwować Tennislife. Ze względu na dobre parametry system ten jest stosowany jest również na obiektach do koszykówki. Doskonale sprawdza się również jako nawierzchnia kortów do pozostałych gier rakietowych oraz najróżniejszych obiektów rekreacyjnych.