Wałek nierdzewny – odporny na kwas i wodę

Więcej szczegółów o wałku nierdzewnym

W budownictwie szczególnie ważna jest wytrzymałość stosowanych surowców. Właśnie z tego powodu inwestorzy tak często sięgają po stal antykorozyjną – jest to wszak surowiec naprawdę solidny, a jednocześnie stosunkowo lekki. Nie bez znaczenia są również jej względy wizualne – domieszka chromu powoduje, iż doskonale sprawdza się także jako surowiec do elementów zewnętrznych. Ze stali antykorozyjnej wytwarza się najróżniejsze elementy, ale najczęściej stosowane są wałki. Czemu wałek nierdzewny jest tak przydatny w architekturze? Do czego wykorzystywane są takie elementy?

Zalety wałka nierdzewnego

Jak już wspomnieliśmy, wałek nierdzewny jest chętnie stosowany przez budowlańców głównie ze z uwagi na jego wytrzymałość. Wytwarzany jest z domieszką chromu, co sprawia, iż nie rdzewieje nawet przy ciągłym kontakcie z deszczem. Oprócz tego sporo produktów tego typu jest wytrzymała na działanie kwasów, przez co mogą być wykorzystywane również w ekstremalnych warunkach.

W jakich sytuacjach wykorzystuje się wałki nierdzewne?

Ze względu na wielką wytrzymałość, wałek nierdzewny spotykany jest w rozmaitych zastosowaniach. Pręty tego typu często stosowane są w architekturze, ale użycie tych wyrobów nie ogranicza się tylko do nich. Są stosowane również w samochodach, meblarstwie i innych sektorach przemysłu. Pręty oraz wałek nierdzewny są również cenione przez specjalistów hydrotechniki – kontakt z wodą nie przyspiesza wszak ich rdzewienia.

Nasza lokalizacja:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]