Uniwersalne i stylowe drzwi drewniane

Mimo że w sklepach kupimy wiele drzwi wyprodukowanych z najróżniejszych materiałów (na przykład z metalu czy tworzyw syntetycznych), to szczególnym zainteresowaniem wytwórców oraz kupujących szczycą się wciąż drzwi drewniane. Oczywiście nie powinno to dziwić, ponieważ ich liczne plusy powodują, że będą doskonałym wyjściem tak tam, gdzie najważniejsza będzie wygoda, jak i w pomieszczeniach, w których istotniejsze są względy estetyczne. Dobrze wykonane drzwi drewniane są bowiem wytrzymałe oraz doskonale się prezentują, zaś ich użytkowanie nie sprawia żadnych trudności. Jak jednak produkowane są drzwi drewniane? O jakich rzeczach nie zapominać przy ich wyborze?

Drzwi drewniane – z jakich materiałów są wyprodukowane?

Do produkcji drzwi bywają wykorzystywane rozmaite rodzaje drewna. Najczęściej rzecz jasna używane bywa drewno sosnowe, które jest dość wytrzymałe, a oprócz tego niedrogie, niezbyt ciężkie i niesprawiające problemów w trakcie obróbki. Poza tym wykorzystywane są przede wszystkim pozostałe gatunki europejskie – między innymi buk oraz dąb. Rysunek drewna z sosny nie nadaje się jednak do niektórych pomieszczeń – dlatego drzwi drewniane wykańczane są obłogami z rozmaitych gatunków, zarówno tych z Europy, jak i z pozostałych części świata. Decydują one jaki będzie charakter konkretnego egzemplarza oraz umożliwiają dostosowanie go do dowolnych szaf lub dekoracji.

Rozmaite wersje drzwi drewnianych

Drzwi drewniane są nierzadko kupowane także ze względu na to, iż (w przeciwieństwie do drzwi wykonanych z materiałów syntetycznych) mogą być używane także w tradycyjnie urządzonych pomieszczeniach i w czasie renowacji obiektów wpisanych na listę zabytków. Dla wielu kupujących bardzo istotne będzie również to, iż drzwi drewniane można wykonać w myśl wytycznych nabywcy, dostosowując je do jego gustów i wymagań przestrzennych mieszkania – a to jest rzecz jasna niewykonalne dla drzwi ze stali lub z coraz popularniejszych materiałów syntetycznych.