Tarasy kompozytowe

Panele z kompozytu mogą być doskonałą przeciwwagą dla tarasów drewnianych. Konserwacja nie jest dla ich posiadaczy konieczna, a ich wygląd przypomina oryginalne materiały. Nic więc dziwnego, że Polacy coraz częściej postanawiają akurat użyć ich zamiast drewna w swoich domach. Jakie dobre i słabe strony mają tarasy kompozytowe? W jakich przypadkach powinniśmy w nie zainwestować?

Z czego produkuje się tarasy kompozytowe?

Panele na tarasy kompozytowe są wytwarzane z proszku drzewnego oraz polichlorku winylu. Stężenie drewna nie może być niższe, niż trzydzieści procent, jednak producenci zwykle używają nawet 50%.

Czemu warto wybrać tarasy kompozytowe?

W odróżnieniu od drewnianych, tarasy kompozytowe są bardzo wytrzymałe na wpływ wilgoci. Ważne okazuje się też fakt, iż panele tego rodzaju są pozbawione wypaczeń, co znacząco podnosi ich odporność na uszkodzenia mechaniczne. Wizualnie natomiast niemal nie ustępują autentycznemu drewnu.

Zakładanie tarasów kompozytowych

Deski na tarasy kompozytowe umieszcza się bezpośrednio na betonie – nie nie musimy kłaść materiału oddzielającego. Z uwagi na to naprawdę ważne okazuje się to, by posadzka była absolutnie równa oraz posiadała nieznaczny skos, umożliwiający odpływ zbyt dużej ilości wody.

Wady tarasów kompozytowych

Pomimo wielu dobrych stron, tarasy kompozytowe mają także pewne wady. W szczególności warto powiedzieć o ich tendencji do powstania rysek, które mogą powstawać w wyniku korzystania z krzeseł plastikowych. Właściciele tarasów kompozytowych powinni też uważać w czasie grillowania, bowiem rozgrzany tłuszcz może uszkodzić deski.

Nasza lokalizacja:
Kopp Sp. z o.o.
ul. Zawiła 56
30-390 Kraków

Tel.: 12 269 80 35
E-mail: [email protected]