Sprawdzenie mieszkania przed odbiorem – na czym to polega?

Decydując się na kupno nieruchomości od dewelopera nie należy zapominać o odbiorze technicznym. Jest to jeden z istotniejszych etapów zakupu upragnionych „czterech ścian”, który zabezpiecza nas przed szeregiem poważnych kłopotów. Czym jest odbiór techniczny? O czym trzeba pamiętać?

Sprawdzenie mieszkania przed odbiorem – co to ma na celu?

Odbiór techniczny własnych czterech kątów opiera się dokładnym potwierdzeniu zgodności realizacji budowy lokalu z umową, która została zawarta z deweloperem. Uwagę trzeba zwrócić też na to, czy mieszkanie jest zgodne z projektem wykonawczym, obowiązującymi na terenie naszego kraju standardami oraz przepisami prawa budowlanego. Odbiór techniczny mieszkania służy przede wszystkim kontroli czy w lokalu nie są obecne różnego rodzaju wady konstrukcyjne oraz usterki. Na drodze sprawdzenia mieszkania odkryć można rozmaite niedoskonałości wykonanych prac. Do tych spotykanych bardzo często zalicza się: pękający tynk, brak poziomu ścian, krzywe wylewki, niewłaściwie zamontowaną elektrykę, a także odpadające tapety. Wskazane wady sprawiają, że w mieszkaniu wykonać należy szereg nadprogramowych prac, które nierzadko rodzą ogromne koszty, a przy tym przesuwają w czasie możliwość wprowadzenia się.

Sprawdzenie mieszkania przed odbiorem – sprawdź usługę specjalistów

By mieć pewność, że wykonanie techniczne zakupionego mieszkania zgadza się z umową deweloperską, planem architektonicznym oraz obowiązującymi w naszym kraju regulacjami, warto postawić na wsparcie profesjonalnych firm, które prowadzą działalność w sposób w stu procentach niezależny. Pracują w nich specjaliści bardzo dobrze znający się na pracach , które mają charakter remontowy i budowlany. Ocenienie mieszkania pod kątem poprawności wykonania prac nie zajmie takim fachowcom dużo czasu, a równocześnie prowadzone jest to z największą starannością. Stawiając na ich usługi mamy pewność, że mieszkanie będzie rzetelnie obejrzane, a najmniejsze defekty – wskazane.