Sklep z płytkami klinkierowymi

Często na elewacjach polskich budynków pojawiają się płytki klinkierowe. Nie może to jednak zaskakiwać – zwłaszcza, jeśli przypomnimy sobie najważniejsze dobre strony opisywanego materiału. Jak udowadnia doświadczenie właścicieli domów, którzy wybrali na ten surowiec, płytki z klinkieru są nie tylko mało kosztowne i wytrzymałe, ale również niezwykle bezproblemowe w utrzymaniu.

Czemu warto zastosować płytki klinkierowe?

Płytki klinkierowe prawie zawsze są bardziej odporne niż inne surowce wykorzystywane do elewacji obiektów – szczególnie, jeśli mowa o deskach. Zazwyczaj są także znacznie mniej kosztowne, co z pewnością docenią klienci z ograniczonym budżetem.

Płytki klinkierowe – konserwacja

Kolejną dobrą stroną płytek klinkierowych jest łatwość ich czyszczenia – niewiele się zanieczyszczają, a częste konserwowanie wymaga tylko wykorzystania zwykłej myjki wodnej. Nie wymagają również szczególnych działań konserwacyjnych, co w naszym klimacie okazuje się szczególnie istotne.

Płytki klinkierowe – jak wybierać?

Miejmy na względzie, że płytki klinkierowe dostępne są w różnych wersjach, jednak nie wszystkie nadają się do montażu na dworze – kiedy więc zamierzamy zamontować je na elewacji, koniecznie sprawdźmy ich przeznaczenie. Płytki tego typu produkuje się również w wersjach podłogowych i elewacyjnych, zaś te ostatnie posiadają nieco mniejszą wytrzymałość na pęknięcia.

Zakładanie płytek klinkierowych

Powierzchnia, na której położone zostaną płytki klinkierowe powinna być równa oraz nie może posiadać pęknięć. Niezwykle ważne okaże się również jej odtłuszczenie i zastosowanie odpowiedniego, gwarantującego stabilność połączenia, kleju.