Sklep z płytkami elewacyjnymi

Płytki elewacyjne to prosty sposób na odświeżenie wizerunku zaniedbanego budynku. Są wszak niezwykle tanie, a ich montaż nie wymaga przekształceń konstrukcyjnych – nic zatem dziwnego, że od niedawna to akurat one są najczęstszym surowcem stosowanym przy remontach. Jakie więc płytki elewacyjne spotkamy w sklepach? Które modele w danym wypadku okażą się najlepszym rozwiązaniem?

Płytki elewacyjne są alternatywą dla cegły

To doskonałe zastępstwo dla cegły licowej – są wszak od niej o wiele tańsze, ale też prostsze w montażu. Dobre cegłopodobne płytki elewacyjne okazują się naprawdę solidne – bez problemu znoszą upływ czasu i nie straszne im są grzyby lub wilgoć.

Płytki elewacyjne wyprodukowane ze skały

Są trochę kosztowniejsze od płytek cegłopodobnych, ale służą więcej czasu oraz są wytrzymałe na pęknięcia. Płytki elewacyjne wyprodukowane ze skały doskonale nadają się do domów wzniesionych w nowoczesnym stylu.

Z jakich względów powinniśmy kupić płytki elewacyjne?

Montaż płytek elewacyjnych nie stanowi żadnych trudności – z uwagi na to lokatorzy budynków wolno stojących chętnie decydują się na nie w czasie remontów. Następną dobrą stroną opisywanego surowca okazują się niewielkie ceny – dzięki nim zmiana wizerunku domu okazuje się dużo mniej kosztowna, niż w przypadku pozostałych technik.

Ile kosztują płytki elewacyjne?

Koszty kupna płytek elewacyjnych bywają zróżnicowane, a zależne są przede wszystkim od surowca, z którego są wykonane. Za metr kwadratowy płytek ceramicznych zapłacimy około 20 złotych, jednak modele wyprodukowane ze skały mogą osiągać cenę aż 100 złotych.