Sklejka szalunkowa – struktura i materiał

Sprawdź, gdzie zamówić sklejkę szalunkową

Sklejka szalunkowa to element powszechnie używany na budowach. Wspaniale zastępuje tradycyjne drewno, które nie sprawdza się w każdych warunkach klimatycznych, a także niepotrzebne winduje koszty. Zobaczmy z jakich matariałów jest ona wykonana i co przesądza o jej uniwersalnym zastosowaniu.

Sklejka szalunkowa – olcha, dąb i eliotis

Sklejka szalunkowa produkowana jest z różnych gatunków drzewa, zawiera dużą liczbę powłok, wyróżnia się znakomitą odpornością na działanie wody. Do jej produkowania z reguły stosuje się buk, topolę oraz drzewa egzotyczne, na przykład fumę. Jest niezwykle sprężysta, a jej właściwości są ulepszone dzięki wykorzystaniu profesjonalnych produktów zabezpieczających. Sklejka szalunkowa jest odporna także na uderzenia mechaniczne oraz ekstremalną temperaturę – dzięki wykorzystaniu wielu powłok. Poszczególne forniry dokładnie przystają względem siebie, tworząc funkcjonalną sieć. Istnieje wiele rodzajów sklejki szalunkowej, uzależnionych od metody klejenia (np. półwodoodporna, nieszlifowana), położenia warstw czy typu drewna. Różne formy sklejki możemy różnie stosować, nie każda posłuży przecież w ekstremalnych warunkach.

Sklejka szalunkowa – oznacza duże oszczędności

Sklejka szalunkowa sprawdza się przy budowie domów, ścian działowych oraz hal. Jest ona modułem wspomagającym system tzw. deskowań. Znajduje bardzo szerokie zastosowanie – używana także do tworzenia systemów szkieletowych. Może być użyta wielokrotnie, co powoduje, że materiał ten jest tak popularny. Sklejka szalunkowa to podstawowy element każdej firmy budowlanej. Warto zauważyć, że nie musimy mieć własnych materiałów, ponieważ na rynku działają podmioty zajmujące się dzierżawą podzespołów szalunkowych. Bez problemu możemy więc bez trudu zaopatrzyć się w specjalistyczne komponenty budowlane.

Nasza lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]