Rodzaje i zastosowanie podpór szalunkowych

Jeśli potrzebujesz podpór stropowych, odwiedź ten adres

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niemożliwe. W jaki sposób są stosowane? Dlaczego warto wynająć podpory szalunkowe?

Podpory stropowe – rodzaje i ich przeznaczenie

Pośród szalunków odróżniamy deskowania do wykopów, ścienne i podpory stropowe. Ten ostatni rodzaj wykorzystywany jest do podtrzymywania stropów – z pomocą tego tymczasowego modułu konstrukcyjnego możliwe jest pokrycie stropu cementem i odpowiednie jego uformowanie. Ważną rolę pełnią także stoliki szalunkowe i drewniane dźwigary – niezastąpione w trakcie wykonywania robót budowlanych. Podpory szalunkowe wykonywane są ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję regulacji wysokości, dzięki czemu można używać ich w różnych sytuacjach. Zazwyczaj na rynku można dostać podpory o zakresie od 160 do 300 cm albo od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – czołowi producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się ogromną wytrzymałością, są też łatwe w montażu, a możliwości zastosowania ich w budownictwie są szerokie. Pośród czołowych producentów wyróżniamy podpory Peri, szalunki Altrad, jak również moduły produkowane przez firmy Olan, Pionart czy Hunnebeck. Na szczególną adnotację zasługują podpory Peri, które wyróżniają się przemyślaną strukturą, nowatorskimi rozwiązaniami oraz doskonałą jakością. Podpory szalunkowe Peri są przystosowane do użytkowania nawet w niekorzystnych warunkach. W dzisiejszych czasach dużo przedsiębiorstw budowlanych decyduje się na wypożyczenie szalunków – przystępne ceny powodują, iż usługi te stają się coraz popularniejsze. Dzięki wynajęciu podpór stropowych można także oszczędzić czas.

Nasza lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]