Regulacja okien

Regulacja okien Warszawa

Okna nie są niezniszczalne – chcąc, by działały wiele lat, niezbędna jest ich regularna konserwacja. Warto zdać sobie sprawę, że zaniedbane okna łatwiej ulegają awariom, a usunięcie usterek pochłonie wydatki znacznie większe, niż regulacja. Czy okna PCV można więc konserwować bez pomocy fachowców, czy lepiej zostawić to specjalistom? Ile kosztuje taka pomoc? Z jaką częstotliwością musi być przeprowadzana regulacja okien?

Nie zapominajmy o regulacji okien

Nieregulowane okna szybko zmniejszają swoją szczelność, czego rezultatem jest zwiększenie się poziomu wody w mieszkaniu i przeciągi. Regulacja okien niezbędna będzie także, kiedy zależy nam na ich lekkim otwieraniu i dobrym wyglądzie.

Prosta regulacja okien

Raz na dwa kwartały okna musimy dokładnie nasmarować. Nie ma potrzeby decydować się na usługi fachowców – wystarczy nasmarować trzpienie używając w tym celu tawotu albo innego preparatu o zbliżonym zastosowaniu. Dzięki temu unikniemy rdzewienia i skrzypienia.

Regulacja okien – czy robić to samemu?

Regulacja okien wymaga fachowych umiejętności i dużego doświadczenia – z tego powodu nie każdy z nas się z nią upora. Samodzielna konserwacja może skończyć się zepsuciem okna – najlepiej więc zlecić ją fachowcom.

Koszty regulacji okien

Konserwacja jednego okna to koszt rzędu 40 złotych, ale często na każde następne skrzydło wydamy już piętnaście lat. Jest to koszt, który poniesiemy tylko raz na dwanaście miesięcy, więc nie będzie dużym problemem.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]