Projekty wykonawcze i budowlane. Czym jeszcze zajmuje się architekt?

znajdź architekta

Wzniesienie domu to niewątpliwie najistotniejsza rzecz w życiu wszystkich z nas. Należy więc dokładnie to obmyślić i pamiętać o usługach specjalistów. Szczególny wpływ na to, jakie skutki dadzą podejmowane przez nas działania, wywrze na pewno projekt budynku. Możemy co prawda kupić stworzony już dokument, ale by mieć gwarancję, że budynek będzie taki jak nam chodziło, powinniśmy poprosić o poradę architekta. Z uwagi na to, że większość czytelników nie zdaje sobie sprawy, czym rzeczywiście się para, warto napisać na ten temat parę słów.

O czym wiedzieć przed rozmową z architektem?

To, czy realizacja spełni nasze oczekiwania, zależy zwłaszcza od rezultatów spotkania z architektem. Przygotowując się do architekta powinniśmy wiedzieć, czego oczekujemy po wznoszonym domu i umieć przekazać mu to. Warto również zapoznać się z najistotniejszymi ustawami na temat budowy domu – dzięki temu szybciej się dogadamy z architektem. Nie trzeba oczywiście się denerwować, gdyż w razie problemów możemy liczyć na jego poradę.

Jakie dokumenty przygotuje architekt?

W pierwszej kolejności architekt stworzy projekt budowlany. Właśnie ten projekt będzie rozpatrzony przez urzędników przed wydaniem pozwolenia na rozpoczęcie inwestycji. Muszą być w nim zawarte technologie, na jakich oprze się nasza inwestycja. Projekt wykonawczy wykorzystamy natomiast do znalezienia firmy budowlanej i będzie niezbędny do zatwierdzenia inwestycji. Zawartość tych projektów regulują odpowiednie przepisy.

Nasza lokalizacja:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]