Projekty budowlane – to musisz wiedzieć

zobacz projekty budowlane na joannaklusak.com

Ciężko wyobrazić sobie ważniejszą rzecz niż wzniesienie mieszkania. Warto przy tym pamiętać, że nie jest to proste wyzwanie, zaś szczególne problemy wiążą się z załatwieniem różnych oficjalnych spraw. Najpierw należy uzyskać pozwolenie na budowę – będzie ono zatwierdzone, gdy przedstawimy projekt budowlany. Dokument powinien zostać stworzony przez architekta, zaś jego zawartość określają odpowiednie przepisy. Co więc powinno się w nim znaleźć? Zachęcamy do lektury naszego poradnika.

Co powinno się znaleźć w projektach budowlanych?

Najistotniejszym elementem projektu budowlanego jest plan zagospodarowania działki. Plan musi być sporządzony na mapie w skali 1:500 zatwierdzonej przez geodetę i posiadać układ istniejących i wznoszonych obiektów , a także instalacji elektrycznych i wodociągowych. W planie zagospodarowania powinny być zawarte też dane o punkcie składowania śmieci, układzie roślin i płocie. Projekty budowlane powinny poza tym zawierać projekty budowanych domów i często również oświadczenia podmiotów dystrybuujących media. W niektórych sytuacjach niezbędne okaże się również dodanie wyników badań geologicznych.

Projekty budowlane – do czego służą?

Jak już napisaliśmy, projekty budowlane będą potrzebne do tego, by otrzymać pozwolenie na budowę. Pamiętajmy, że nasza budowa powinna przebiegać w myśl planu określonego w tym projekcie, a wszystkie niedopatrzenia mogą być przyczyną jej niezatwierdzenia.

Nasza lokalizacja:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]