Profile aluminiowe – kiedy się je wykorzystuje?

Jeśli potrzebujesz profili aluminiowych, koniecznie sprawdź metal-e.pl

Aluminium należy do najchętniej wykorzystywanych w budownictwie surowców. Do jego plusów zalicza się przede wszystkim niedużo gęstość, która powoduje, że wyprodukowane z niego elementy nie są dużym obciążeniem – zaś to umożliwia wyprodukowanie wielu rozmaitych konstrukcji. Ma jednak pewną wadę – bez domieszek nie jest zbyt wytrzymałe, dlatego w architekturze i pozostałych gałęziach gospodarki stosuje się przede wszystkim jego mieszanki, które cechują się sporą odpornością przy wspomnianej niewielkiej masie. W budownictwie najchętniej wykorzystywanymi elementami są rury i profile aluminiowe. W jakich celach jednak konkretnie się je wykorzystuje?

Najczęstsze przykłady wykorzystania profili aluminiowych

Profile aluminiowe to doskonały materiał do produkcji mobilnych konstrukcji. Z ich wykorzystaniem wykonuje się między innymi stanowiska targowe, wiaty dla sklepów czy imprezowe, a także przenośne sceny. Na zainteresowanie nimi w największej mierze rzutuje ich nieznaczna masa oraz solidność, lecz też prostota budowania scen i fakt, że bez trudu można osiągnąć dzięki nim potrzebny wygląd. Pozwalają na to innowacyjne techniki czyli malowanie proszkowe, dzięki któremu profile aluminiowe mogą zostać pokryte lakierem o każdym kolorze na długi czas, bo naniesiona tak farba jest wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne.

Kiedy poza tym stosuje się profile aluminiowe?

Obok scen przenośnych, profile aluminiowe są wykorzystywane także w pozostałych dziedzinach. Doskonale sprawdzają się jako części różnego rodzaju sprzętu sportowego, urządzeń oraz pojazdów. Profile aluminiowe są też stosowane przez inżynierów w armii, przy wznoszeniu oszklonych budynków, w wytwórstwie balustrad czy płotów, a także w transporcie drogowym. Warto również wspomnieć, że profile aluminiowe są często wykorzystywane przez firmy produkujące sprzęt RTV czy AGD.

Nasza lokalizacja:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]