Prace remontowe na dużej wysokości? Wynajmij schodnie rusztowaniowe

Część pracowników działających przy wykańczaniu budynków wymaga dojścia na wysokie piętra. Czasem jedynym rozwiązaniem okazuje się wykorzystanie sprzętu do wspinania, lecz nierzadko można wykorzystać inne technologie. Przy mniej zaawansowanych pracach czy myciu szyb na względnie niedużych wysokościach świetnym rozwiązaniem będzie wypożyczenie coraz chętniej stosowanych schodni rusztowaniowych. Zwykle, z uwagi na konieczność zapewnienia ich solidności i lekkości, są one wykonywane z aluminium. Czemu więc powinniśmy wybrać te konstrukcje? O czym powinniśmy wiedzieć używając schodni rusztowaniowych? I w końcu – od kogo je wypożyczyć?

Wynajem schodni rusztowaniowych – zalety

Najważniejszym atutem schodni rusztowaniowych jest z pewnością ochrona znajdujących na nich pracowników. Dzięki temu, iż na całej szerokości znajdują się zabezpieczenia, także przebywając na wysokich kondygnacjach członek ekipy nie powinien wypaść ze schodni. Na ich wynajem dobrze postawić także ze względu na wygodę użytkowania. Zazwyczaj posiadają one koła, z wykorzystaniem których można łatwo przenieść je w inne miejsce, co powoduje, iż schodnie rusztowaniowe doskonale sprawdzają się do wykonywania robót przy większych budynkach. Konstrukcja schodni rusztowaniowych gwarantuje komfortowe i bezpieczne poruszanie się – schody mają zwykle kąt w granicach 50 stopni.

O czym pamiętać wybierając wynajem schodni rusztowaniowych?

Jak łatwo się domyślić, wytrzymałość schodni w ogromnym stopniu wpływa na ochronę przebywających się na nich osób. Z tego względu planując wynajem schodni rusztowań powinniśmy sprawdzić, czy w gronie poprzednich kontrahentów konkretnej firmy nie ma osób nieusatysfakcjonowanych. Warto też wiedzieć, że firmy świadczące wynajem schodni rusztowaniowych powinny poza tym mieć umiejętność zamontowania schodni według wymagań klienta – nawet, jeśli potrzebujemy naprawdę oryginalnych konstrukcji.