Pomiary geodezyjne

Każdy z nas prędzej czy później jest zmuszony daną sytuacją, by udać się do geodety, o czym dobrze wiedzą, osoby będące w trakcie budowania domu. W takich przypadkach nie warto wnikać w skomplikowane szczegóły, lecz udać się po poradę profesjonalnych firm geodezyjnych. W swojej ofercie mają one m.in. pomiary geodezyjne, czy wytyczanie granic. Doświadczenie i wiedza, którą, zdobyli pracujący tam geodeci pozwalają wykonywać, powierzone im zadania, z należytą dokładnością. Dzięki czemu możemy zaufać, że wykonane przez nich pomiary geodezyjne będą fachowe oraz skrupulatne.

Jakie pomiary geodezyjne należą do obowiązków geodetów?

Bardzo ważna przy wyborze geodety jest jego znajomość terenu. Dlatego najlepiej jest skorzystać z usług firmy geodezyjnej, znającej miejscowe realia. Niezbędny jest także bogaty zasób wiedzy odnośnie poprawnego przeprowadzania pomiarów geodezyjnych. Geodeci z pierwszym zakresem uprawnień mogą wykonywać pomiary geodezyjne:

  • pomiary geodezyjne realizacyjne, które obejmują ustalenie położenia budynku w terenie zarówno w pionie, jak także w poziomie
  • sytuacyjno-wysokościowe, które są potrzebne przy rozgraniczaniu nieruchomości
  • pomiary geodezyjne inwentaryzacyjne – wykonuje się je w trakcie i po zakończeniu budowy