Podnośnik terenowy – do zadań specjalnych

Monterzy rzadko do prac u góry wykorzystują drabiny. Jak nietrudno się domyślić, przyczyną jest niska stabilność drabiny, która przez nawet niewielkie wstrząsy może się przechylić. Ze względu na ochronę znajdujących się na niej ludzi częściej stosuje się podnośniki. Maszyny tego typu sprawdzą się w każdych warunkach – w halach lub na gładkiej nawierzchni może to być zwykły podnośnik, w ekstremalnych warunkach bezpieczniejszy okaże się zaś podnośnik terenowy. Gdzie wykorzystuje się podnośniki? Jak znaleźć właściwy model?

Podnośniki terenowe i pozostałe

Jak przed chwilą nadmieniliśmy, w normalnych warunkach terenowy podnośnik nie będzie niezbędny. W wielu sytuacjach normalny podnośnik okaże się jednak niewystarczający – między innymi podczas pracy na obszarze pagórkowatym lub na błotnistych ulicach. Dobrze wówczas zdecydować się na wynajem podnośnika terenowego, bo on zapewni nam bezpieczeństwo bez względu na kształt nawierzchni. Tego typu podnośniki charakteryzują się odpowiednio dostosowanym koszem , a także szerszym wysięgiem i udźwigiem.

Przykłady użycia podnośników terenowych

Z uwagi na dużą ochronę podnośnik terenowy znajduje najróżniejsze zastosowania. Poza pracami przy sieciach telefonicznych lub energetycznych, wykorzystuje się go na przykład do wieszania reklam. Podnośniki terenowe są także używane do ścinania wysokich drzew, mycia szyb w biurowcach oraz prac przy dachach. Warto oprócz tego nadmienić, iż przenośniki terenowe są często używane przez operatorów kamer i fotografów.