Płyty z piaskowca – nie tylko na elewacje

Piaskowiec jest stawiany wśród najchętniej stosowanych w budownictwie materiałów. Nie dzieje się tak rzecz jasna bez przyczyny – piaskowiec posiada bowiem sporo atutów, a te powodują, że w różnych przypadkach będzie najlepszym rozwiązaniem. Świetnie zdaje egzamin w budowie słupków ogrodzeniowych lub fontann. Płyty z piaskowca zazwyczaj wykorzystuje się na ścianach, gdzie znaczenie mają także ich walory estetyczne – minerał ten wygląda korzystniej niż wiele innych minerałów, komponując się zarówno z innowacyjnymi, jak i tradycyjnymi projektami.

Płyty z piaskowca – solidność

Niedawno wykopany piaskowiec nie zalicza się do najsolidniejszych kamieni, lecz jego parametry znacznie poprawiają się po wykorzystaniu innowacyjnych technik utrwalających. Przez nie staje się również odporniejszy na wilgoć, co powoduje, iż może zostać zastosowany w fontannach oraz, co najistotniejsze, na elewacjach. Należy też zaznaczyć, że płyty z piaskowca będą znacznie wytrzymalsze, jeśli zaimpregnujemy je odpowiednimi substancjami – umożliwi to uzyskanie wyższej wodoodporności.

Płyty z piaskowca – unikatowy wygląd

Płyty z piaskowca, jak już wspomnieliśmy, są również lubiane z uwagi na ich walory estetyczne. Zdaniem wielu kupujących, piaskowiec jest jednym z najładniejszych kamieni, a upływ czasu rzutuje na niego jedynie dobrze – piaskowiec po długim czasie użytkowania będzie znacznie bardziej interesujący. Właśnie dlatego płyty z piaskowca są często wykorzystywane tak na dworze, jak wewnątrz.