Piaskowiec elewacyjny – kolory, struktury i zastosowanie

Piaskowiec elewacyjny to materiał powszechnie stosowany na ulicach i skwerach. Stał się popularny nie tylko jako materiał wykończeniowy w środku nieruchomości, ale też na elewacjach. Co tak naprawdę decyduje o jego możliwościach? Sprawdźmy to.

Piaskowiec elewacyjny – różne faktury

Niesamowicie modnym surowcem wykorzystywanym podczas urządzania domów jednorodzinnych oraz ich ścian zewnętrznych jest piaskowiec elewacyjny. Występuje w rozmaitych barwach – od jasnego, przez szary aż po brązowy. Poszczególne odmiany piaskowca różnią się od siebie odcieniami, strukturą i formą – istnieją płytki gładkie, pofałdowane, połyskujące, o łamanych obrzeżach. Niektóre rodzaje tego surowca charakteryzują się wspaniałym połyskiem, dzięki zastosowaniu odrobiny innych minerałów. Dlatego piaskowiec świetnie pełni funkcję estetyczną – w mieszkaniach, na podjazdach i jako materiał elewacyjny. Jest wytrzymałym składnikiem na tarasy, fontanny oraz ozdobne posadzki.

Piaskowiec elewacyjny sprawdzi się w każdych warunkach

Niezwykle ważną właściwością piaskowca jest jego niesamowita wytrzymałość na negatywne czynniki środowiskowe. Płyty elewacyjne są w stanie przetrwać w idealnym stanie przez co najmniej kilkadziesiąt lat. To surowiec całkowicie naturalny, który nie podda się działaniu wiatru, deszczu i będzie stanowić ogromny walor dla naszej posesji. W sprzedaży występuje wiele wariantów płyt elewacyjnych z piaskowca – zarówno tych wydobywanych w kraju, jak i sprowadzanych z Grecji.