Orynnowanie dachu – ochrona przed zalegającą wodą

Skieruj się tutaj, aby zaopatrzyć się w orynnowanie dachu

Systemy dachowe składają się z wielu elementów. Wśród tych, które mają największe znaczenie z punktu widzenia ich wytrzymałości oraz wygody użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono umożliwia skuteczne odprowadzenie deszczówki i tym samym uniknięcie wielu problemów związanych z jej gromadzeniem się. Nie powinniśmy więc bagatelizować doboru najlepszych modułów wchodzących w jego skład. To jednak zadanie niełatwe i wymagające specjalistycznej wiedzy oraz zdolności – tak samo jak zakładanie rynien. Co w takim razie winniśmy o nich wiedzieć? Jakie konkretnie funkcje pełnią te systemy? Z jakich części są tworzone? Na co zwrócić uwagę przy ich doborze?

Systemy rynnowe – jakie moduły wchodzą w ich skład?

Systemy tworzące orynnowanie dachu składają się z trzech części, które z kolei zbudowane są z szeregu mniejszych modułów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z rozmaitego przekroju rynien otwartych (tak zwanych korytek), do których spływa woda schodząca z dachu, składają się na nie również rynny pionowe oraz elementy znajdujące się blisko gruntu bądź pod nim, których zadaniem jest odprowadzenie wody do systemu ścieków. Samo orynnowanie dachu tworzą proste rynny łączone za pomocą łączników, a na rogach dachu – narożników. Są one montowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Łączenie orynnowania dachu z rynną pionową stanowi sztucer wraz z sitkiem, które jest odpowiedzialne za zatrzymanie rozmaitych zanieczyszczeń mogących trafić się do rynny pionowej, a następnie do odpływu.

Rynny metalowe, plastikowe lub PCV – co wybrać?

W asortymencie hurtowników dostępne są orynnowanie dachu wyprodukowane z kilku materiałów – między innymi z metalu czy też tworzyw sztucznych. Które z nich będą najtrafniejszym wyborem? To zależy od specyfiki budynku oraz tego, jak bardzo jest on narażony na opady atmosferyczne. Decyzję o doborze konkretnego systemu rynien trzeba więc skonsultować ze specjalistą.

Nasza lokalizacja:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08