Okna energooszczędne – poradnik

Znajdź okna energooszczędne

Najbardziej istotnym komponentem, o którym nie wolno zapomnieć przy termomodernizacji lokalu jednorodzinnego, są odporne na warunki zewnętrzne okna energooszczędne. Najbardziej sprawdzają się okna drewniane, które w sprzedaży odnajdziemy w różnych wariantach. Jak są stworzone i co zapewniają?

Okna energooszczędne – wykonane z sosny i modrzewia

Drewniane okna wytwarzane są z naturalnych komponentów – m. in. dębu i meranti. Cechują się świetnymi atrybutami, dzięki czemu w niczym nie ustępują swoim odpowiednikom z plastiku. Pamiętajmy, żeby zwrócić szczególną uwagę na przenikalność cieplną okien, zwłaszcza, jeśli modernizujemy budynek przed sezonem zimowym. Zapewnia to nie tylko brak strat ciepła, ale także oszczędność koksu lub oleju opałowego. Czynnik izolacji termicznej musi być utrzymany na optymalnym poziomie (tj. poniżej 0,8 W/m2), bo tylko w takim przypadku w budynku zapanują komfortowe warunki. Wysoka temperatura zostaje w domu, a przez nieszczelności nie dociera mróz z zewnątrz.

Okna energooszczędne – profesjonalne systemy uszczelniające

Podejmując się wymiany okien sprawdźmy inny ważny parametr – współczynnik tłumienia hałasu. Jeśli chcemy uniknąć dokuczliwych dźwięków z ulicy – postawmy na dźwiękochłonne okna drewniane. Niesamowicie istotne są też profesjonalne systemy uszczelniające – zapobiegają utracie ciepła i przedostawaniu się dźwięków. Współczesna technika zapewnia pozbycie się niepożądanego gwaru oraz oszczędność opału, warto więc wybrać drewniane okna energooszczędne.

Nasza lokalizacja:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]