Ogrodzenia klinkierowe

Ogrodzenia klinkierowe są w naszym kraju często spotykane. Posiadają mnóstwo zalet – doskonale wyglądają, są odporne na częste u nas niskie temperatury, uszkodzenia mechaniczne i wpływ wilgoci. Są również stosunkowo tanie – zwłaszcza, jeśli wspomnimy cechującą je długowieczność oraz niewielkie koszty użytkowania. Z jakimi surowcami jednak będą się świetnie łączyć? Które dodatki wybrać, żeby ogrodzenia klinkierowe wyglądały świetnie?

Deski komponują się z ogrodzeniami klinkierowymi

Wyraźne barwy charakteryzujące ogrodzenia klinkierowe szczególnie dobrze łączą się z deskami. Idealnym wyjściem będzie połączenie podstawy ceramicznej z drewnianymi sztachetami. Płot tego rodzaju dobierzemy do posesji o klasycznym projekcie, jak i tych nowocześniejszych.

Żelazne dodatki do ogrodzeń klinkierowych

Kolejnym często wybieranym sposobem jest połączenie klinkieru oraz metali. Bez względu na to, czy będą to kute ręcznie ogrodzenia, czy to dostępne w składzie budowlanym detale, możemy tak dodać naszemu domowi uroku, co docenią zwłaszcza lokatorzy domów na wsi.

Jak dbać o ogrodzenia klinkierowe?

Ogrodzenia klinkierowe nie wymagają co prawda częstej pielęgnacji, jednak przynajmniej raz w roku warto poświęcić na to kilka godzin. Zbierający się na powierzchni klinkierowych płytek kurz bez problemów usuniemy za pomocą myjki ciśnieniowej, z kolei ich odporność polepszymy dzięki środkom zmniejszającym nasiąkliwość.