Odbiór mieszkania od developera – co robić, żeby nie zaszkodzić?

To już. Właśnie odbierasz mieszkanie od developera. Jesteś w emocjach – nietrudno zatem nie pamiętać o starannym sprawdzeniu nowego lokalu. To źle, ponieważ wady, których nie stwierdzisz teraz będziesz zmuszony usunąć samodzielnie. Dobrze wiedzieć o tym jeszcze w czasie podpisywania umowy i ustalić od razu dzień odebrania mieszkania oraz formę, w jakiej developer powie ci, iż możesz już na nie zerknąć. Dowiedz się, co powinieneś wówczas przetestować i kogo rada będzie niezbędna.

Odbiór mieszkania od developera – jak uprościć?

Wyszukanie wszystkich wad lokalu może być wielkim problemem dla osób, które nie orientują się w budownictwie. Warto również nadmienić, że zwykle niezbędny do tego będzie specjalistyczny sprzęt oraz kwalifikacje umożliwiające jego stosowane. Dlatego, chcąc uprościć sobie odbiór mieszkania od developera warto zwrócić się o pomoc fachowca. Na rynku funkcjonuje dziś sporo firm, które za opłatą odpowiednio zmierzą mieszkanie oraz odnotują możliwe wady.

Co po odbiorze mieszkania od developera?

Jeśli przy odbiorze mieszkania od developera znalezione będą niedoskonałości, powinieneś dochodzić ich naprawienia. Pamiętaj, że po stwierdzeniu usterki powinieneś powiedzieć o niej developerowi najdłużej w czasie miesiąca w formie, którą uzgodniliście w umowie. Jeśli jednak lokal jest zgodny z umową, powinniście spisać akt u notariusza. O tym też najlepiej wiedzieć zawczasu i w umowie stwierdzić, kiedy najpóźniej może się to odbyć.