O czym pamiętać wybierając projekty domów z bali?

Znajdź domy z bali Kraków

Domy z bali to jeden z najbardziej wiekowych typów budynków mieszkalnych. Najczęściej wznosi się je ze świerku lub jodły. Chociaż ich budowa jest identyczna od stuleci, wciąż spotkać można mnóstwo zwolenników. Nie powinno to oczywiście dziwić – wykazują bowiem sporo zalet, a te powodują, iż liczba ich właścicieli wciąż rośnie. Mogą mieć wszystkie kształty, wznoszone są z bezpiecznych dla środowiska surowców, świetnie wyglądają i – co najważniejsze – są bardzo wygodne. Należy wspomnieć również o tym, że budowa domu z bali jest zdecydowanie prostsza niż betonowego. Ich lokatorzy mogą cieszyć się również zdrowym mikroklimatem, który korzystnie rzutuje między innymi na płuca.

Współczesne projekty domów z bali

Wielu z nas jest zdania, że projekty domów z bali za każdym razem upodabniają się do tradycyjnej zabudowy. W istocie często tak bywa, jednak powinniśmy nadmienić, iż domy z bali potrafią również mieć inne kształty. Obecnie spotyka się również nowoczesne projekty domów z bali, a te nie przywodzą na myśl budynków rustykalnych. Domy z bali mogą też mieć elewację, a to sprawia, że prostsze staje się zagospodarowanie przestrzeni – zwykle wykorzystuje się w tym celu płyty kartonowo-gipsowe.

Projekty domów z bali – od kogo zamówić?

Jak łatwo stwierdzić, zaprojektowanie domu z bali jest znacznie trudniejsze niż zwykłego. Dlatego decydując się na ten typ obiektu, dobrze dowiedzieć się, jakie projekty wykonał już dotąd dany architekt. Bezwzględnie dowiedzmy się również, czy jego twórczość nam się spodoba. Ważne okazuje się też to, której ekipie powierzymy budowę domu. Oczywiście najlepiej wybierać te doświadczone w takich projektach. Dobrym rozwiązaniem będzie także z pewnością wybór firmy, w ramach której współdziałają razem profesjonalni rzemieślnicy i kreatywny projektant – wtedy dom na pewno zostanie wybudowany prędko i bez zbędnych problemów.

Nasza lokalizacja:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]