Nowoczesne projekty domów

więcej o nowoczesnych projektach domów na stronie barteksitarski.pl/projekty.html »

Architektoniczne trendy z lat 90 XX stulecia stopniowo odchodzą do przeszłości, zaś ich miejsce zajmują znacznie nowocześniejsze projekty. Choć wiele domów buduje się nadal w oparciu o konspekty pochodzące z tamtego dziesięciolecia, to wielu klientów decyduje się na nowoczesne projekty domów – jak zatem je odróżnić? Skąd bierze się ich popularność? Dlaczego opłaca się na wybrać jeden z nich?

Nowoczesne projekty domów – do jakich stylów się odwołują?

Nowoczesne projekty domów tworzone są z rozmaitych inspiracji. Część projektantów nie ukrywa oddziaływania modernistycznych twórców pracujących w krajach germańskich. Jeśli przyjrzymy się kilku młodszym projektom, dostrzeżemy wpływy dzieł architektów skupionych wokół Bauhausu lub pokrewnych kierunków.

Po czym poznać nowoczesne projekty domów?

Najbardziej zauważalną cechą współczesnej architektury jest korzystanie z niewielu środków oraz niechęć do zbyt dużej ilości dodatków. Nowoczesne projekty domów skupiają się na bryle i to właśnie ona nadaje budynkowi konkretny wygląd. Ogromną wagę przykłada się również do materiałów – najczęściej używa się zwykły cement, spore szyby oraz drewno.

Gdzie warto inwestować w nowoczesne projekty domów?

Wbrew temu, co może niektórym się wydawać, nowoczesne projekty domów mogą być realizowane nie tylko w zorganizowanych osiedlach domów jednorodzinnych. Tylko umiejętności projektanta decydują o tym, czy określony dom wpisze się w charakter otoczenia. Warto wziąć pod uwagę rodzaj przeważającej tam zabudowy, a następnie spróbować umieścić w projekcie kilka z występujących najczęściej dodatków.

Nasza lokalizacja:
Pracownia Architektoniczna Bartek K.Sitarski
ul.Niezapominajek 3/20
30-239 Kraków

Mob.: 601 965 606
E-mail: [email protected]