Nowoczesne projekty domów szkieletowych

Zajrzyj na barteksitarski.pl/projekty.html żeby sprawdzić, kto przygotowuje projekty domów szkieletowych

Domy szkieletowe, jak nietrudno się domyślić, wznoszone są na szkielecie. Jest on wykonany z drewna i tworzą go słupy oddzielone nawzajem o około 0,5 m. Drewno musi wcześniej rzecz jasna zostać odpowiednio oporządzone – wykorzystuje się po to środki owadobójcze, antypleśniowe i przeciwwilgociowe. Najczęściej stosowanym gatunkiem jest świerk, który przed użyciem musi być starannie sezonowany i cięty ze wszystkich stron. Do szkieletu przytwierdzane są deski, pomiędzy którymi umieszcza się ogniotrwałe materiały termoizolacyjne – jak między innymi wata mineralna. Dlaczego więc warto postawić na projekty domów szkieletowych? O czym powinniśmy pamiętać przy wyborze projektanta?

Czemu opłaca się zamówić projekty domów szkieletowych?

Inwestorzy, dla których najważniejszy jest czas wzniesienia, z pewnością będą cieszyć się z tego, iż projekty domów szkieletowych zapewniają jej szybkie sfinalizowanie. Zwykle są one bowiem wznoszone zaledwie w trzy miesiące, a oprócz fundamentów prace nie są uzależnione od warunków pogodowych. Decydując się na projekty domów szkieletowych otrzymujemy także gwarancję, iż do ogrzewania budynku będzie zbędna duża ilość energii, co razem z ich trwałością powoduje, że koszty eksploatacji będą stosunkowo małe. Powinniśmy wspomnieć również o tym, że wykonane z drewna domy szkieletowe okazują się absolutnie przyjazne dla przyrody.

Projekty domów szkieletowych – jak znaleźć architekta?

W czasie poszukiwań architekta najważniejsze będą niewątpliwie projekty domów szkieletowych, jakie wykonał do tej pory. Żeby dowiedzieć się, czy jego styl tworzenia nam się podoba, należy tylko odwiedzić jego portfolio i przejrzeć jego wcześniej wykonane realizacje, a jeśli przypadną nam one do gustu – skontaktować się z autorem, celem omówienia dalszych szczegółów projektu. Nie należy natomiast sugerować się tylko kosztami budowy domu – to wszak inwestycja na kilka pokoleń.

Nasza lokalizacja:
Pracownia Architektoniczna Bartek K.Sitarski
ul.Niezapominajek 3/20
30-239 Kraków

Mob.: 601 965 606
E-mail: [email protected]