Niecka basenowa – czemu warto?

Niecka basenowa to świetne wyjście dla wszystkich, którzy z różnych powodów nie mogą zdecydować się na budowę basenu tradycyjnego. Minimalizuje koszty oraz usprawnia prace na tyle, że nawet już po dwóch tygodniach basen jest gotowy. Niecki basenowe wytwarzane są z najróżniejszych materiałów – często wykorzystuje się poliester, jednak jego słabą stroną jest mała wytrzymałość. Zdecydowanie korzystniej sprawdzają się modele wyprodukowane z karbonu wzmocnionego ceramicznym środkiem – wykluczają osmozę, a jednocześnie nie straszne są im pęknięcia czy skrajne skwary i mrozy.

Niecka basenowa – którą kupić?

Niezależnie od tego, jakie są nasze potrzeby, niewątpliwie wyszukamy nieckę basenową dla nas. Dostępne są w zróżnicowanych głębokościach – od rodzinnych modeli, przez niecki o przeciętnych wymiarach, aż po niecki typu sportowego, które okazują się na tyle duże, że bez trudu można stosować je do ćwiczeń pływackich. Niecka basenowa okaże się znacznie wygodniejsza, kiedy zdobędziemy wraz z nią opcjonalne akcesoria – między innymi lampy, zadaszenie lub urządzenia do oczyszczania wody.

Profesjonalne niecki basenowe

Kupując nieckę basenową warto zdecydować się na produkty cenionych producentów. W naszym kraju sprzedawane są niecki marki Compass Ceramic Pools, które produkuje się z wykorzystaniem wspomnianego włókna węglowego. Decydując się na niecki tej firmy mamy szansę kompleksowo dopasować je do swoich oczekiwań, wyposażając je w systemy czyszczące lub lampy przydatne podczas kąpieli w nocy.