Nie daj się naciągnąć – zleć odbiór mieszkania od dewelopera

Odbiór mieszkania od dewelopera to bardzo istotna czynność, której nie należy marginalizować. W czasie wykonywania odbioru można zdiagnozować rozliczne nieprawidłowości, które inwestor powinien naprawić. Kiedy dokonuje się odbiór mieszkania od dewelopera i o czym musimy pamiętać?

Odbiór mieszkania od dewelopera – zadbaj o lokal

Odbiór mieszkania od dewelopera regulują odpowiednie przepisy prawne. Czynność ta sprawdza czy nieruchomość spełnia wytyczne zamieszczone w umowach deweloperskich. Na podstawie sporządzanego w jego trakcie protokołu odbioru możemy żądać od inwestora naprawienia wykrytych wad. W czasie przeprowadzania odbioru trzeba mieć ze sobą wszelkie schematy mieszkania, ponieważ będą niezbędne do dokładnej inspekcji stanu faktycznego. Odbiór nieruchomości zaczynamy od obejrzenia metod wykończenia pionów, posadzek czy zabudowy pomieszczeń. Zasadnicza jest także klasa użytych materiałów budowlanych oraz zabudowy kuchni.

Jak zrobić odbiór mieszkania od dewelopera

Warto nadmienić, że przegląd techniczny mieszkania (w Krakowie, Olsztynie i innych miastach) powinien być wykonywany nie tylko w sytuacji budynków nowo wybudowanych, ale również odkupionych od poprzednich właścicieli. Najczęstsze usterki, pojawiające się w nieruchomościach to nieprawidłowe wykonanie glazury i użycie gorszych komponentów budowlanych niż przedstawione w umowie. Nieważne czy przegląd realizujemy w Krakowie czy w Rzeszowie – musi być on dokonany w asyście przedstawiciela dewelopera oraz osoby specjalizującej się w wykonywaniu weryfikacji wykonawczej lokali.