Nagła awaria dachu? Użyj uszczelniaczy dekarskich

Solidny dach jest integralnym elementem bezpiecznej nieruchomości. Profesjonalne uszczelniacze dekarskie stosuje się do naprawiania jego struktury. Przekonajmy się kiedy są używane i czym się charakteryzują.

Gdzie na dach nakładane są uszczelniacze dekarskie

Uszczelniacze dekarskie przydają się zwłaszcza w trakcie remontu wysłużonego już dachu, który ma poważne ubytki w strukturze. Używa się ich też do spoinowania dachówek, naprawy ram okien dachowych oraz do tzw. łączenia na zimno. Mogą być rozwiązaniem doraźnym, wykorzystywanym w momencie awarii dachu, jak również na stałe spajającym konstrukcję w całość. Uszczelniacze dekarskie mają właściwości wodoodporne, więc znajdują zastosowanie nawet przy nagłym załamaniu pogody (mocna wichura, rzęsisty deszcz). Ich właściwości zapewniają świetnie dobrane składniki i lata eksperymentów.

Uszczelniacze dekarskie – co przesądza o ich cechach

Uszczelniacze dekarskie cechują się świetną adhezją do różnych rodzajów dachówek, na przykład takich jak papa, cegła, aluminium. O ich wszechstronnym zastosowaniu przesądzają właściwości uzupełniające i klejące. Pozwalają uzyskać nieprzemakalną fakturę, bowiem dostaniemy je w formie elastycznej substancji lub uszczelniającej szpachli, na bazie kauczuku. Uszczelniacze wytrzymają w najcięższych warunkach pogodowych, nie poddają się naciskowi wody czy promieniowania ultrafioletowego. Na rynku wyszukamy mnóstwo wersji kolorystycznych uszczelniaczy dekarskich, jak również uszczelniacze całkowicie transparentne, które można pomalować na każdy kolor.