Mieszkania w Katowicach i na Górnym Śląsku

Rynek nieruchomości w Katowicach oraz innych miastach regionu nieco różni się od pozostałych miejsc kraju. W odróżnieniu od nich, stosunkowo niewiele osób jest zainteresowana lokalami z pierwszej ręki. Naprawdę często wybierane są zaś nieruchomości z rynku wtórnego. Nieczęsto także składane są wnioski o dofinansowanie zakupu mieszkania, co także odróżnia Śląsk wśród pozostałych. Jak więc prezentuje się sektor nieruchomości na Śląsku? Jakie mieszkania w Katowicach szczycą się największym zainteresowaniem?

Mieszkania w Katowicach z drugiej ręki

Jak przed momentem napisaliśmy, szczególnym zainteresowaniem cieszą się na Górnym Śląsku lokale z drugiej ręki. Jak łatwo się domyślić, powodem tej sytuacji okazują się kwestie finansowe – mieszkanie z drugiej ręki kosztuje aż dwukrotnie mniej niż mieszkania w Katowicach oferowane przez dewelopera. Oczywiście chodzi o mieszkania w tych samych częściach miasta, o zbliżonej powierzchni.

Jak znaleźć mieszkanie w Katowicach?

Na rynku wtórnym szczególnie dużo ofert dotyczy przede wszystkim Ligoty czy Piotrowic. Najmniej zapłacimy za lokal na Szopienicach, na których cena metra kwadratowego waha się wokół dwóch i pół tysiąca złotych. Najdroższe są natomiast Brynowo i Dąb, na których koszty przekraczają niekiedy 5000 zł za metr kwadratowy. Najwięcej deweloperskich mieszkań buduje się z kolei w okolicach ulicy Kościuszki i Śródmieścia.

Ogłoszenia mieszkań w Katowicach potencjalni kupcy znajdują na wiele sposobów. Najbardziej trafioną droga okaże się na pewno wejście do internetu, ponieważ to w aplikacjach dostępnych w internecie czeka na nas najwięcej ofert kupna-sprzedaży.