Kątowniki nierdzewne – zastosowanie

kątowniki nierdzewne

Kątowniki to jedne z najistotniejszych wyrobów hutniczych. Mają mnóstwo zastosowań – są wykorzystywane na placach budów, w czasie remontów czy w warsztatach miłośników prac ręcznych. By jednak zaspokoiły nasze oczekiwania, muszą być wytrzymałe i jak najlżejsze. Te parametry sprawiają, iż konstrukcja złożona z kątowników nie przewróci się i bez problemu wytrzyma rozmaite wstrząsy. Jak zatem stwierdzić, czy dany kątownik okaże się właściwy? Gdzie można ich użyć?

Dlaczego opłaca się wykorzystywać kątowniki nierdzewne?

Najbardziej cenionym materiałem do produkcji kątowników jest stal nierdzewna. Czemu warto stosować akurat kątowniki nierdzewne? W szczególności ze względu na solidność charakteryzującą ten metal – wytrzymają dłużej od elementów wyprodukowanych z innych stali. Dzieje się z tego względu, iż nie rdzewieją, zatem także po dziesięcioleciach zachowują swoje parametry. Kątowniki nierdzewne charakteryzują się również niewielką rozszerzalnością pod wpływem temperatury, co podnosi bezpieczeństwo ich używania podczas upałów lub chłodów.

Przykłady użycia kątowników nierdzewnych

Kątowniki nierdzewne są naprawdę funkcjonalne. Stosuje się je w budownictwie, gdzie stanowią kluczowy element drzwi i barierek. Kształtowniki i kątowniki nierdzewne są także wykorzystywane do produkcji wsporników elewacji. Oprócz tego ze względu na to, że są solidne, stosuje się je przy budowaniu scen lub wież, a także konstrukcji dużych namiotów. Odpowiednie kątowniki możemy także stosować do montażu regałów – przeznaczone do tego produkty często posiadają atrakcyjne dekoracje.

Nasza lokalizacja:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]