Jakie zalety posiada stolarka okienna

Solidne okna stanowią jeden z najważniejszych części składowych każdej nieruchomości. Obecnie coraz więcej osób wybiera stolarkę drewnianą, która często okazuje się zdecydowanie lepsza niż okna z PCV. Dlaczego modele drewniane stają się tak bardzo popularne? Zapoznaj się z naszym artykułem nasz artykuł i przekonaj się sam!

Stolarka okienna – wycisz pomieszczenia

Nowoczesne okna drewniane wyglądają bardzo stylowo, a co więcej, mają też świetne parametry techniczne. Jak wskazują producenci, stolarka drewniana cechuje się niskim współczynnikiem przepuszczalności cieplnej, co bardzo redukuje koszty ogrzewania budynku. Takie okna bardzo dobrze wyciszają pomieszczenia, jak również nadają się do zastosowania w przypadku dużych oszkleń. Cieszą się też dużym zainteresowaniem właścicieli nowoczesnych domów z tworzyw sztucznych. To nie wszystkie zalety – stolarka okienna może być malowana, a w razie jakichkolwiek uszkodzeń można ją samodzielnie naprawić. Eksperci szacują, że dobrze wykonane okna mogą posłużyć w dobrym stanie nawet 150 lat.

Stolarka okienna – połączenie tradycji z innowacyjnością

Przedsiębiorstwa produkujące stolarkę okienną proponują współcześnie bardzo szeroki zakres asortymentu – okna rozwierano-uchylne z mikrowentylacją, uchylno-przesuwne, a także wiele innych wariantów, które służą komfortowi użytkowników. Dodatkowo można również zdecydować się na montaż specjalnych szyb – antywłamaniowych oraz refleksyjnych, które pomagają zadbać o bezpieczeństwo nieruchomości oraz ogólny komfort. Podczas produkcji stosuje się wiele rodzajów drewna, np. sosnę, modrzew czy gatunki egzotyczne – takie jak eukaliptus. Chcesz wstawić w swoim domu okna drewniane? Możesz wybrać modele z ozdobnymi elementami lub bez. Stolarka drewniana znakomicie pasuje też do wiekowych nieruchomości i jest często stosowana w kamienicach.