Jak wygląda rynek nieruchomości w Katowicach?

Sektor nieruchomości w Katowicach podobnie jak w innych regionach rozwija się bardzo dynamicznie. Od pozostałych miast GOP odróżnia jednak to, że dość mało popularne okazują się mieszkania nowe – mieszkańcy tego miasta znacznie chętniej kupują mieszkania z rynku wtórnego. Z uwagi na to, że w aglomeracji śląskiej zamieszkuje mnóstwo osób, powinniśmy przejrzeć starannie tamtejszy rynek nieruchomości. W Katowicach funkcjonuje mnóstwo biur pośredników, zaś zebrane przez nich dane okazują się istotnym źródłem wiedzy o preferencjach mieszkańców tego regionu.

Które nieruchomości w Katowicach są najchętniej kupowane?

Z uwagi na dużą liczbę ludzi, najczęściej wybierane nieruchomości w Katowicach to oczywiście mieszkania – szczególnie te z rynku wtórnego. Kiedy chodzi o lokale użytkowe, największym uznaniem cieszą się te znajdujące się w śródmieściu oraz dzielnicach z dużą populacją. Ceny metra kwadratowego zwykłego lokalu z rynku wtórnego oscylują w okolicach 3,5 tysiąca złotych, natomiast od dewelopera – około 5.

Znajdź odpowiednie nieruchomości w Katowicach

Do niedawna osoby zamierzające sprzedać lub nabyć nieruchomości w Katowicach stawiały na przede wszystkim na usługi wyspecjalizowanych biur. Dziś zazwyczaj korzystają z internetu, gdzie działają portale, na których można opublikować ogłoszenia na temat nieruchomości w Katowicach. Ich dobrą stroną okazuje się zarówno duża ilość ogłoszeń, jak i wygoda – odpowiednie dla nas ogłoszenia wyszukamy dzięki nim bez najmniejszych trudności.