Jak łączyć tradycję z nowoczesnością – budowa domów drewnianych

Dowiedz się, kto ma w swojej ofercie budowę domów drewnianych przeszklonych

Wiele osób marzy o wybudowaniu własnego domu. Wielu z nich udaje się przekuć w czyn to marzenie. Jeszcze wcale nie tak dawno temu w naszym krajobrazie najczęściej dostrzec można było domy mające kształt zwykłego pudełka. Nie zachwycały one ani urodą, ani funkcjonalnością. Charakteryzowały się również dużymi stratami energii. Dzisiaj wygląda to zupełnie inaczej. Wyjątkowo chętnie decydujemy się na domy z drewna, które stanowią połączenie klasycznego stylu podhalańskiego z nowoczesnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak świetnie połączyć nowoczesność i tradycję?

Domy drewniane to teraz doskonały przykład na to, jak efektywnie można łączyć klasyczny styl podhalański z współczesnymi rozwiązaniami, które zapewniają nam wygodę. Styl góralski – bo tak często nazywa się także styl podhalański – to kwintesencja doskonałego gustu. Małe okna, charakterystyczny dach , który pokryto gontem, weranda lub balkon – to najbardziej charakterystyczne cechy domu, który wybudowany został właśnie w stylu podhalańskim. Aby jednak tego rodzaju dom był nowoczesny, architekci stawiają na liczne przeszklenia, z chęcią wprowadzają także innego rodzaju nowatorskie materiały. Taki dom może być również energooszczędny. Aby tak się stało, architekci dbają o dość zwartą bryłę budynku, polecają dobór odpowiednich okien oraz właściwe ocieplenie. Domy z drewna wzniesione w stylu góralskim połączonym ze stylem nowoczesnym spotkać można najczęściej w jednym regionie naszego kraju. Jest to rzecz jasna Małopolska, gdzie znajduje się malownicze Podhale.

Budowa domów drewnianych –powierz projekt specjaliście

Przygotowanie doskonałej jakości projektu domu z drewna, który będzie połączeniem stylu podhalańskiego ze stylem nowoczesnym naprawdę nie należy do łatwych. Dlatego najlepiej jest zlecić to zadanie fachowcom. Tak samo jest już podczas budowy domu. Tylko wtedy będzie można być pewnym, że dom będzie prezentował się bardzo dobrze, a jednocześnie będzie trwały i wygodny w użytkowaniu.

Nasza lokalizacja:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]