Izolacja przeciwwilgociowa fundamentów – podstawa budowy

Fundamenty to podstawa każdej nieruchomości. Już w trakcie budowy należy zadbać o to, aby konstrukcja była wytrzymała. Służy do tego izolacja przeciwwilgociowa fundamentów. Zobaczmy więc dlaczego warto w nią zainwestować.

Izolacja przeciwwilgociowa fundamentów – stop wyziębianiu nieruchomości

Warunki atmosferyczne intensywnie oddziałują na konstrukcję domu. Negatywne konsekwencje przynosi zwłaszcza oddziaływanie wód gruntowych, co może być przyczyną szybkiej utraty ciepła. Wilgotne fundamenty powodują, że rośnie współczynnik przepuszczalności cieplej budynku, a co za tym idzie – ogrzewanie generuje horrendalne koszty. Izolacja przeciwwilgociowa fundamentów stanowi najczęściej wykorzystywaną formą hydroizolacji, która pomaga budynek przed szkodliwym oddziaływaniem wody oraz tzw. podciąganiem kapilarnym. Wykorzystuje się ją zarówno przy nieruchomościach użytkowych, jak i przemysłowych. Konstrukcję chroni się za pomocą rozmaitych metod izolacji. Ciężką izolację stosuje się w skrajnych przypadkach, gdy woda zalega w pobliżu budynku. Natomiast w większości przypadków używana jest lekka izolacja, która pomoże ochronić podstawę budynku przed naturalną wilgocią.

Izolacja przeciwwilgociowa fundamentów – osobne projekty dla trudno dostępnych części

Wyróżniamy wiele technik izolacji – od wewnątrz oraz na zewnątrz. Wykorzystuje się do tego przeróżne elementy budowlane, takie jak roztwory bitumiczne, folie kubełkowe, masy hydroizolacyjne lub powłoki polimerowe. Nie zapominajmy o tym, że fachowa izolacja przeciwwilgociowa fundamentów wymaga wykonania odrębnych planów dla trudno dostępnych punktów jak przykładowo: rogi, załomy czy łączenia murów. Dlatego roboty warto zlecić specjalistom o renomowanej pozycji na rynku – tylko wtedy będziemy pewni, że nasz dom jest profesjonalnie zakonserwowany przed działaniem wód gruntowych.