Dobór i układanie paneli

Teoretycznie układanie paneli nie będzie przysparzać trudności nawet tym, którzy dotąd tego nie robili. Podczas pracy okazuje się niestety, że nie jest to tak łatwe, jak sądziliśmy – zwłaszcza, kiedy zdecydowaliśmy się na metodę bezklejową. Jeżeli zatem nie mamy właściwych ku temu kwalifikacji, najlepiej postąpimy powierzając to specjalistom. Zwłaszcza, iż układanie paneli wymaga nie tylko wielkich umiejętności, lecz także wiedzy dotyczącej, jak dobrać poszczególne dodatki, które w wielkiej mierze rzutują na wyniki pracy.

O czym pamiętać w czasie układania paneli?

Układanie paneli wiąże się z wymogiem użycia specjalnych akcesoriów, które podniosą funkcjonalność mieszkania. Tam, gdzie panele stykają się ze ścianami, powinniśmy zastosować listwy przypodłogowe, które zamaskują szczeliny dylatacyjne. Trzeba pamiętać także o podkładach, które pozwolą na uniknięcie zawilgocenia podłogi – konieczne muszą być położone pod panelami. Inny rodzaj podkładów powinien być użyty, jeżeli w lokalu zamontowaliśmy ogrzewanie podłogowe.

Skuteczne układanie paneli

Jak jednak wybrać odpowiednie materiały i dobrać panele, które sprawdzą się w naszym mieszkaniu? Nie będzie to proste, więc najlepiej zrobimy zlecając dobór i układanie paneli specjalistycznej firmie. Ta dostarczy panele i dodatki wysokiej jakości, a my tym sposobem otrzymamy gwarancję, że będą one dobrze ułożone i przetrwają nawet kilkadziesiąt lat intensywnego użytkowania.