Daszki na ogrodzenie

Słupki są jednymi z najistotniejszych części płotu. To od ich właściwości zależy wytrzymałość całego płotu, ponieważ w przypadku awarii jednego ze słupków, cały płot potrafi się przechylić, a niekiedy również przewrócić. Niestety jest mnóstwo czynników, które mogą zagrozić ich stabilności – zwłaszcza woda, która potrafi wlecieć do ich wnętrza przez nieprzykrytą górę. Jak temu zaradzić? Wyjście nie jest trudne – należy jedynie wykorzystać daszki ogrodzeniowe.

Z jakich materiałów produkowane są daszki ogrodzeniowe?

Daszki ogrodzeniowe wytwarza się najczęściej z materiałów, z jakich wykonano sam słupek. Najpopularniejsze ich rodzaje to daszki ceramiczne oraz betonowe, aczkolwiek dostępne są również wyroby z komponentów. Ich kaszty zależne są w szczególności od materiału – za daszki komponentowe zapłacimy niecałe 10 PLN, natomiast te wyprodukowane z klinkieru mogą być nawet trzykrotnie droższe. Bez względu na to, wszystkie z nich świetnie pełnią swoją funkcję – zabezpieczają słupki przed wodą oraz stają się ich piękną ozdobą.

Montaż daszków ogrodzeniowych

Daszki ogrodzeniowe są najczęściej mocowane za pomocą wkrętów oraz nitów. Chcąc scalić je ze słupkiem, producenci robią w nich specjalne otwory – nie musimy więc wiercić ich samodzielnie, co zapobiega ewentualnym uszkodzeniom. Czasem daszki ogrodzeniowe należy również pokryć lakierem – podniesie to ich odporność oraz dobrze wpłynie na ich estetykę, co w płocie okazuje się przecież najistotniejszym czynnikiem.