Dachówki ceramiczne

Wygląd i wytrzymałość to wyznaczniki, jakimi kierują się architekci pracujący nad szkicami budynków mieszkalnych. Celem zarówno ich, jak i klientów jest to, aby dom był zbudowany i wykończony przy pomocy najlepszych materiałów, solidnych i sprawdzonych, a dodatkowo wyglądających estetycznie. Dachówka ceramiczna jest najlepszym rozwiązaniem przy pokryciach dachów.

Rodzaje dachówki ceramicznej

Dachówki ceramiczne są najbardziej popularnym materiałem służącym do krycia dachów budynków. Szczególnie popularne są w tym przypadku dachówki “zakładkowe”, ułatwiające dopasowanie elementów w trakcie układania. Korzystanie z “esówek”, “mnichów-mniszek” lub “karpiówek” to równie świetny pomysł. Określa się tak inaczej sprofilowane ceramiczne dachówki, używane m.in. do renowacji dachów starych budynków albo krycia złożonych konstrukcji.

Zalety korzystania z dachówki ceramicznej

Dachówka ceramiczna zalicza się do najstarszych materiałów budowlanych. Obdarzana zaufaniem od wielu lat nigdy nie przestaje być modna. Jej montaż jest nieskomplikowany, a wybór spośród wielu kształtów i kolorów szeroki – dachówka ceramiczna ma mnóstwo plusów, dzięki którym jest niezastąpiona w oczach projektantów i budujących domy. Jest bardzo stablina i wytrzymała, a jej waga sprawia, że dach jest bardziej odporny na negatywne działanie czynników atmosferycznych.