Całoroczne domy góralskie – komfort i wygoda

Znajdź domy góralskie

Domy góralskie są atrakcyjne i funkcjonalne. Nawiązujące do tradycyjnej sztuki gór fascynują stromymi, krytymi gontem dachami i wykonanymi z drewna ścianami. Dla większości klientów istotne okazuje się również to, że tradycyjne domy góralskie są przyjazne dla przyrody – drewno jest bowiem materiałem odnawialnym. Nic powinno więc dziwić, iż wznoszone są nie tylko w Tatrach – spotkać je możemy prawie w całej Polsce, bo doskonale wyglądają wpisując się w pozamiejskie krajobrazy. Nierzadko spotkać możemy komentarze mówiące o tym, iż sprawdzają się one tylko latem. Czy więc okazują się one zgodne z prawdą? Oczywiście nie – całoroczne domy góralskie wznosi się wszak coraz częściej.

Jak mieszkają lokatorzy całorocznych domów góralskich?

Inspirowane historycznymi chatami góralskimi oraz twórczością Stanisława Witkiewicza, całoroczne domy góralskie najczęściej budowane są prawie w całości z drewna. Bale łączone są tradycyjnymi metodami, przez co wewnątrz domu jest optymalna temperatura. Często spotyka się również kamienne podmurówki, zabezpieczające obiekt przed wodą i chłodem przedostającymi się od ziemi. Charakterystyczną cechą całorocznych domów góralskich jest oprócz tego stromy dach pokryty gontem, który chroni je przed uszkodzeniem w razie częstych w tym regionie śnieżyc.

Kto zaprojektuje całoroczne domy góralskie?

Decydując się na budowę całorocznego domu góralskiego warto pamiętać, że już od pierwszego etapu dobrze pracować ze sprawdzonymi fachowcami. Najlepiej zrobimy stawiając na firmę, w której strukturach współpracują projektanci specjalizujący się w tworzeniu domów góralskich oraz cieśle. Istotne jest także to, by tradycyjna architektura komponowała się z nowoczesnymi pomysłami budowlanymi – to zimą zagwarantuje mieszkańcom całorocznych domów góralskich wygodę w tym samym stopniu, co w pozostałych typach budynków.

Nasza lokalizacja:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]