Budowa ogrodzenia z gabionu

Kamienny płot to niezwykle piękne rozwiązanie, jednak nie każdy może go wybudować. Jego budowa okazuje się wszak dość złożona, a cena może bardzo osłabić nasze finanse. Na szczęście, osoby, które chciałyby właśnie w ten sposób wytyczyć granice swojej działki, mają szansę postawić na interesującą inną opcję. Są to gabiony, które prezentują się równie dobrze, a są dużo tańsze i wykazują mniej skomplikowaną budowę.

Co to są gabiony?

Gabiony to wykonane z metalu klatki, w których ułożony jest kruszony kamień. Niegdyś były wykorzystywane jako budowle chroniące przez osuwaniem się skarp lub w hydrotechnice. Z czasem dostrzeżono także ich piękny wygląd, który sprawił, że trafiły do ogrodów i na prywatne posesje.

Gabiony – w każdym miejscu prezentują się dobrze

Wielką zaletą gabionów okazuje się ich wszechstronność. Bez trudu wkomponujemy je w wystrój każdego ogrodu – wypełniające je kamienie możemy wybrać w zależności od tego, jak prezentuje się okolica. W połączeniu z niskimi cenami ich produkcji, sprawia to, iż gabiony często wybierają właściciele domów jednorodzinnych.

Gabiony – trwałe ogrodzenia

Nieskomplikowana budowa gabionów powoduje, że są bardzo odporne na defekty. Można używać ich nawet w ekstremalnych warunkach – przez lata były stosowane wszak do zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom terenów leżących pod skarpami. Nie potrzebują starannej konserwacji, a zatem warto postawić je na działce.