budowa domów drewnianych Małopolska, budowa domów z bali

Budowa domów z bali – charakterystyka domów wznoszonych w technologii zrębowej

Domy budowane w technologii zrębowej, czyli tak zwane domy z bali, cieszą się zwiększającą się popularnością. Są wznoszone coraz częściej i stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych domów murowanych. Domy tego typu wznosi się z wykonanych z drewna bali, które układane są w dość charakterystyczny sposób. To znana od wieków metoda wznoszenia domów, którą doceniliśmy znowu.

Budowa domów z bali: jakie są cechy charakterystyczne takich domów?

Rosnąca cały czas popularność takich domów nie wzięła się bez powodu. Przede wszystkim domy wznoszone w technologii zrębowej wyglądają wyjątkowo ładnie. Do tego w ich wnętrzu panuje wyjątkowa atmosfera, dzięki której mieszka się w nich wspaniale. Drewno to całkowicie naturalny izolator termiczny. To właśnie z tego powodu domy z bali nie potrzebują wykonywania zajmującego mnóstwo czasu i niezwykle drogiego ocieplenia. Są zdecydowanie cieplejsze niż domy budowane w technologii murowanej, które zazwyczaj generują ogromne straty ciepła. Jeśli tylko domy z bali będą odpowiednio konserwowane, przetrwają w bardzo dobrym stanie bardzo długi czas. Koszt ich wykonania naprawdę nie jest zbyt wysoki, co sprawia, że również pod tym względem wygrywają one z technologiami innego rodzaju. Domy budowane z bali na ogół spotkać można na terenach leżących w górach oraz na Suwalszczyźnie. Nie oznacza to jednak, że nie są dzisiaj popularne także w innych rejonach naszego kraju. Bale są właściwie przygotowywane, w efekcie czego są odporne na działanie wilgoci oraz innych czynników atmosferycznych. To właśnie dlatego domy budowane z bali mogą być spotykane we wszystkich częściach Polski.

Budowa domów z bali: pomoc fachowca jest potrzebna

Wybierając dom w technologii zrębowej, powinno się pamiętać, aby zarówno przygotowanie projektu, jak i prowadzenie prac budowlanych powierzyć profesjonalistom specjalizującym się w takim rodzaju budownictwa. Tylko wówczas można mieć pewność, że dom zostanie zaprojektowany i wybudowany właściwie, a w czasie użytkowania nie ukażą się nieprzyjemne niespodzianki.

Nasza lokalizacja:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]