Budowa domów szkieletowych – nowoczesna technika ciesząca się popularnością

Dalsze informacje o budowie domów szkieletowych

W ostatnim czasie coraz więcej osób podejmuje decyzję o budowie własnego domu. Jeszcze jakiś czas temu nie mieliśmy ogromnego wyboru, jeśli chodzi o dostępne technologie. Aktualnie sytuacja prezentuje się zupełnie inaczej. Na uwagę zasługują bez wątpienia domy szkieletowe, które cieszą się coraz większą popularnością.

Budowa domów szkieletowych – cechy typowe takich domów?

Domy szkieletowe wyróżniają się przede wszystkim wykonanym z drewna szkieletem. Jego wnętrze wypełniane jest izolacją termiczną, a od zewnętrznej strony obija się go z kolei elementem stężającym. W tym przypadku na ogół wykorzystywane są płyty drewnopochodne czy popularna sklejka. Taki typ wykonania daje bardzo duże możliwości, jeśli chodzi o użycie materiałów izolacyjnych, a także tych, za pomocą których można wykończyć elewację domu. Śmiało zdecydować się można na deski, tynk strukturalny, a także cegłę klinkierową, która teraz jest bardzo modna i cieszy się ogromną popularnością. Konstrukcja nośna domów szkieletowych wykonana jest z kolumn, które odgrywają rolę pionowych elementów ścian. Elementy horyzontalne to oczep z podwaliną. Tak zbudowana konstrukcja bardzo często określana jest mianem ramowej. Do wykonania domów o konstrukcji szkieletowej stosuje się obecnie drewno iglaste, które suszy się komorowo. Bardzo ważny jest poziom jego wilgotności, który nie może przekroczyć 18 %. Następnie drewno jest heblowane a jego krawędzie są fazowane. Budowa domów szkieletowych przebiega naprawdę szybko, co jest bardzo dużą zaletą tego rodzaju budownictwa.

Budowa domów szkieletowych – potrzebna jest pomoc specjalisty

Budowa domów tego typu nakłada konieczność znajomości konstrukcji szkieletowej. To właśnie dlatego zarówno wykonanie projektu, jak i sama budowa to zadania, które powinny być wykonane przed fachowców. Tylko wówczas można być pewnym, że na żadnym z etapów nie będą popełnione wielkie błędy mogące odbić się negatywnie na wytrzymałości domu. Na szczęście obecnie znalezienie takich specjalistów nie jest trudne.

Nasza lokalizacja:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]