Bruk klinkierowy

Jest dość tani, a mimo to bez trudu jest w stanie zastąpić bardziej kosztowną nawierzchnię. Bruk klinkierowy jest bowiem wytrzymałyi świetnie wygląda – nawet po dekadach. Nic więc dziwnego, że coraz częściej spotkać go można na krajowych drogach, placach tudzież działkach. Jakie ma mocne strony? Z jakich względów powinniśmy się na niego zdecydować?

Bruk klinkierowy, a beton

Statystyki udowadniają, że bruk klinkierowy jest czterysta procent odporniejszy niż używany najczęściej beton. Z dobrym wynikiem wytrzymuje także duże ciężary, może więc być wykorzystywany na podjazdach, rampach rozładunkowych lub ulicach wewnętrznych.

Szeroka gama barw bruku klinkierowego

Bruk klinkierowy z pewnością spodoba się wszystkim, którym nie są obojętne kwestie estetyczne. Zazwyczaj spotykany jest w czerwonej tonacji, ale poprzez zastosowanie różnych typów naturalnie zabarwionej gliny, może osiągać także zupełnie inne kolory.

Przykłady użycia bruku klinkierowego

Bruk klinkierowy może być układany na wiele sposobów. Do wyboru mamy w jego przypadku aż pięć konfiguracji – czyli niemal wszystkie ściany pojedynczych kostek. Powoduje to, iż jego użycie nie kończy się na poziomych nawierzchniach – możemy stosować go też do dekoracji ścian zewnętrznych.

Bruk klinkierowy – wytrzymały i bezpieczny

Ten surowiec okazuje się bardzo wytrzymały na pęknięcia – bez problemów posłuży nam aż kilka dekad. Przez cały ten okres zachowuje naturalny kolor, a specyficzna faktura powoduje, że posiada wysoką antypoślizgowość.