Balustrady ze stali nierdzewnej – idealne dla budynków użyteczności publicznej

Stal jest popularnym materiałem, a to w głównej mierze dzięki jej właściwościom. Odpowiedni dobór składników stopu sprawia, że wykonane z niej akcesoria nie są podatne na korozję, z tego powodu bez przeszkód można ich używać przy złych warunkach atmosferycznych, a także w styczności z substancjami o kwaśnym odczynie. W zestawieniu z jej interesującym wyglądem czyni to ze stali nierdzewnej doskonały materiał do produkcji elementów mebli i przeróżnego rodzaju balustrad i poręczy.

Balustrady ze stali nierdzewnej – wytrzymałe na korozję

Balustrady ze stali nierdzewnej zyskały znaczną popularność – dostrzegamy je zarówno w budynkach publicznych, jak i na prywatnych posesjach. Cechy tego materiału są w szczególności istotne jeśli idzie o balustrady zewnętrzne. Nie rdzewieją one nawet w nadzwyczaj wilgotnym otoczeniu, więc wystarczy im sezonowa konserwacja i na długo zachowują swój piękny wygląd. To właśnie dzięki niemu świetnie współgrają z nowoczesną architekturą. Znakomicie pasują do dekoracyjnego betonu, przeszkleń oraz elewacji wykonanych z drewna.

Poręcze ze stali nierdzewnej – szybka i łatwa pielęgnacja

Stal to idealny materiał do wytwarzania poręczy do wnętrz budynków – głównie tych zaaranżowanych w nowoczesnym, minimalistycznym stylu. Ci, którzy wybiorą poręcze ze stali nierdzewnej będą chwalić sobie również ich szybkie czyszczenie bez konieczności wykorzystania profesjonalnych środków oraz prostotę ich konserwacji. Wytrzymałość na rdzę powoduje ponadto, iż z tego materiału można wykonywać wytrzymałe i eleganckie drabinki do basenów czy uchwyty do łazienek oraz saun zaadaptowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych.