Asfalt i inne nowoczesne nawierzchnie drogowe

Asfalt to jeden z materiałów najczęściej stosowanych przez inżynierów drogowych. Nie ma w tym oczywiście nic zaskakującego – wykazuje mnóstwo plusów, które wyróżniają go wśród pozostałych materiałów. Dobrze wyłożony jest bardzo równy, co pozytywnie wpływa na komfort poruszania się po wykonanych z jego wykorzystaniem drogach. Warto wspomnieć także o jego niezawodności – nowoczesny asfalt zniesie mrozy, upały, opady czy duży ruch. Nowoczesne technologie asfaltowe nie przysparzają trudności przy położeniu, a większość z nich nie wymaga nawet podgrzania.

Safegrip – innowacyjny asfalt

Dzisiejsze masy asfaltowe są zarówno wierzchnią warstwą ulic, ale też izolują dolne warstwy od wody oraz pozostałych niebezpiecznych warunków. Wśród nich jest asfalt Safegrip, który zabezpiecza niższe warstwy drogi przed erozją i gwarantuje bezpieczeństwo w każdych warunkach. Asfalt ten używany bywa nie tylko na jezdniach – zdaje egzamin również na różnego rodzaju kładkach, drogach dla rowerów czy spacerowych. Co istotne, możemy stosować go również na wzniesieniach, osiągających aż do czterdziestu pięciu procent nachylenia.

Rubi-Joint – asfalt do dylatacji

Na kładkach czy parkingach nie wolno zapominać o szczelinach dylatacyjnych, bo te pochłoną wstrząsy i tym samym zapewnią ochronę znajdujących się na nich kierowców. Aby jednak odizolować podkłady drogi, powinniśmy wykorzystywać na nich odpowiedni asfalt. W grupie takich nawierzchni warta uwagi jest między innymi technologia Rubi-Joint – znakomicie amortyzuje wibracje w poziomie i pionowe.