Armatura kwasoodporna – nie tylko dla przemysłu

Więcej o armaturze kwasoodpornej na https://metal-e.pl/ARMATURA-NIERDZEWNA

W domowej łazience w zupełności sprawdzi się armatura, która jest wytrzymała na korozję. W wielu przypadkach niezbędne będą niestety znacznie korzystniejsze właściwości metalu, z którego wyprodukowana jest używana armatura. Dzieje się tak między innymi w fabrykach, gdzie wytwarza się dobra z użyciem substancji żrących – jak farby oraz nawozy. By dostarczyć je we właściwe miejsce zakładu, trzeba wtedy skorzystać z armatury umożliwiającej stworzenie instalacji odpornej na działanie kwasów. Szczęśliwie na rynku znajdziemy mnóstwo produktów, z którymi będzie to osiągalne. Z czego więc wyprodukowana bywa armatura kwasoodporna? Które elementy znajdziemy w katalogach producentów? W jakich sklepach ich szukać?

Armatura kwasoodporna – jakie elementy?

Na rynku znajdziemy rozmaite części armatury kwasowej – na przykład trójniki, krany, mufy a także rozety czy redukcje. Niezależnie od tego, które będą to części, najważniejsze jest to, z którego surowca są wyprodukowane. Żeby zapewnić absolutną wytrzymałość na wpływ substancji żrących, wykorzystuje się w szczególności odpowiednie typy stali nierdzewnej. Zwykle armatura kwasoodporna wyprodukowana jest więc ze stali kwasowej, a tą otrzymuje się przez dużą domieszkę chromu i niklu. Taki surowiec jest odporny na działanie wszystkich kwasów o mocy mniejszej niż H2SO4.

Armatura kwasoodporna – znajdź online

Armaturę kwasoodporną można kupić między innymi w tradycyjnych sklepach metalowych. To rozwiązanie ma jednak sporo wad. Najistotniejszą z nich są oczywiście wysokie koszty zakupu, a te powodują, iż założenie całej instalacji może stać się dużym wydatkiem. Oprócz tego nie za każdym razem kupimy w nich części, które są dla nas niezbędne. Dlatego dobrze kupić armaturę kwasoodporną w sklepach internetowych, bo te oferują po pierwsze spory wybór elementów, lecz także zazwyczaj mniejsze koszty zakupu.

Nasza lokalizacja:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]