Alternatywa dla murowanych domków – budowa domów góralskich

Pragniesz poznać więcej informacji o budowie domów góralskich? Wejdź na domygoralskie.com

Tradycyjne domy góralskie przyciągają niepowtarzalnym wykończeniem, co powoduje, że coraz więcej osób decyduje się na postawienie takiego domku. W jakich rejonach przeważnie można je spotkać i jakie są ich walory?

Budowa domów góralskich – klasyczne wykończenie

Klimatyczne domy góralskie prezentują się po prostu bajkowo, skonstruowane są w tzw. stylu podhalańskim. Są wykonane z drewna i charakteryzują się strzelistymi wieżyczkami oraz przestronnymi tarasami, posiadają też dachy kryte gontem. Świetnie uzupełniają tatrzańskie miejscowości, dlatego występują najczęściej na terenach podgórskich. W związku z tym, że Polacy chcą zredukować koszty związane z budową tradycyjnego domu, nic nie stoi więc na przeszkodzie, żeby skonstruować taki budynek w zupełnie innym regionie. Budowa domów góralskich jest bardziej ekonomiczna i szybsza niż w przypadku tradycyjnych konstrukcji. Konstruowane są one z gotowych części, a nowoczesna technika sprawia, że prace można kontynuować także podczas zimy, bowiem nie musimy wykonywać betonowania. Specjaliści tłumaczą, że cały proces można ukończyć w ciągu kilkunastu tygodni.

Budowa domów góralskich – wybierajmy specjalistyczne przedsiębiorstwa

Nowoczesne chałupy góralskie mogą służyć jako domki na urlop, ale też mieć przeznaczenie całoroczne. Innowacyjna technika pozwala uzyskać w środku znakomity wskaźnik izolacji termicznej, dachy zabezpieczone są nowoczesnymi materiałami, a na ściany można zastosować wełnę mineralną. Podmioty zajmujące się konstruowaniem domków z bali profesjonalnie zabezpieczają wszystkie części, żeby chronić wnętrze przed ujemnymi temperaturami. Kolejnym walorem domów tego typu jest możliwość zmiany położenia pomieszczeń. Podejmując decyzję o inwestycji w nowoczesne domki góralskie, wybierajmy wyłącznie sprawdzone przedsiębiorstwa, które potrafią połączyć tradycję z innowacją.

Nasza lokalizacja:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]